Novinky

Novinky - K obnově zeleně v OC Centro Zlín přispívají také žáci střední školy v Kroměříži

K obnově zeleně v OC Centro Zlín přispívají také žáci střední školy v Kroměříži

Vzdělání a praxe jdou ruku v ruce, zejména v oborech, jako je zahradnictví. Každoročně se stále více škol zaměřuje na poskytování praktických zkušeností svým studentům, aby získali nejen teoretické znalosti, ale aby se také seznámili s reálnými pracovními situacemi. I proto dalo OC Centro Zlín nedávno Střední odborné škole svatého Jana Boska v Kroměříži možnost zapojit své studenty do projektů, které nejen rozvíjí jejich dovednosti, ale které rovněž přinášejí prospěch komunitě. Nedávným příkladem je např. akce, kdy žáci přispěli k plánované obměně stromů a přenesli tak své učení do konkrétní praxe.

Cílem byla výsadba 20 stromů na parkovišti před obchodním centrem, dosavadní stromy byly již ve špatném zdravotním stavu, neboť se zde nacházely více než 20 let. Spolupráce se studenty a školou se nakonec ukázala nejen jako příjemná, ale také velmi přínosná. Vedení OC Centro Zlín se proto rozhodlo školu, jejímž zřizovatelem je Arcibiskupství olomoucké, využít i pro další plánované projekty. Na podzim by mělo obchodní centrum čekat např. další kolo obměny stromů, i tentokrát v počtu 20 kusů.

Sázenými stromy je javor mléč (latinsky Acer platanoides). Ten nejen že okouzlí svými jasnými zlatavými podzimními listy, ale také se pyšní fascinujícími vlastnostmi. Tento strom, původem z Evropy a západní Asie, se stal oblíbenou volbou v krajinářství díky své odolnosti a rychlému růstu. Jeho charakteristická široká koruna a opulentní listoví pak poskytují stín a útočiště pro mnoho druhů zvířat a hmyzu.

K obnově zeleně v OC Centro Zlín přispívají také žáci střední školy v Kroměříži

Newsletter

Informace o novinkách, slevách a akcích v Centro Zlín přímo do vašeho e-mailu.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Další novinky